TFF’den deplasman yasağı ve rezerv lig açıklaması @ Mackolik.com

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Süper Lig’de taraftarlara yönelik deplasman yasağının kaldırılması ve yeni sezonda Rezerv Lig kurulması kararı aldı. Federasyondan yapılan açıklamada, TFF Yönetim Kurulunun, Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva’da bir toplantı gerçekleştirdiği aktarıldı. Yapılan değerlendirmeler sonucu deplasman yasağının kaldırıldığına karar verildiği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı: “2022-2023 Futbol Sezonuyla birlikte Süper..

TFF’den deplasman yasağı ve rezerv lig açıklaması @ Mackolik.com
Yazar : Tarih : Okunma : 3 views Yorum YapTürkiye Futbol Federasyonu (TFF) Yönetim Kurulu, Süper Lig’de taraftarlara yönelik deplasman yasağının kaldırılması ve yeni sezonda Rezerv Lig kurulması kararı aldı.

Federasyondan yapılan açıklamada, TFF Yönetim Kurulunun, Mehmet Büyükekşi başkanlığında Riva’da bir toplantı gerçekleştirdiği aktarıldı.

Yapılan değerlendirmeler sonucu deplasman yasağının kaldırıldığına karar verildiği belirtilerek, şu ifadeler kullanıldı:

“2022-2023 Futbol Sezonuyla birlikte Süper Lig’de deplasman seyircisi yasağı kaldırılmıştır.

Ayrıca, ev sahibi kulüplerin, misafir takımın yazılı onayı ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulu’nun kararı ile, en fazla %10 olan misafir takım seyirci kapasitesi %30’a çıkartılmıştır. Ev sahibi kulüplerin, stadyum oturma kapasitesinin en az %5’i oranında misafir takım seyircileri için yer ayırma zorunluluğu devam edecektir. Buna ilaveten, iki kulübün anlaşması ve İl veya İlçe Spor Güvenlik Kurulları’nın uygun görmesi halinde, misafir takım tribünleri, ev sahibi kulüpler tarafından kullanılabilecektir. 

Düzenlemenin detayları Süper Lig statüsünde ilan edilecektir. “

Rezerv Lig kurulacak

Öte yandan TFF, 2022-2023 sezonundan itibaren Rezerv Lig kurulması kararını verdi. Yapılan açıklamada;

“2022-2023 Futbol Sezonunda Rezerv Lig’in kurulmasına karar verilmiştir. 

Buna göre Rezerv Lig müsabakaları; Süper Lig’de bulunan 19 kulübümüzün katılımı ile, Süper Lig fikstürüne göre ve A Takım maçları ile aynı günde oynanacak şekilde düzenlenecektir. 

Rezerv Lig müsabakalarında, Kulüplerin A Takım Listesinde bulunan yerli ve yabancı tüm futbolcular (35) oynatılabilecektir. 

Sezon içerisinde, kulübün Profesyonel A Takımı ile Rezerv Takımı arasında, futbolcu geçişi bakımından herhangi bir kısıtlama veya sınırlama olmayacaktır.  

Rezerv Lig’e ilişkin diğer hususlar, Rezerv Lig statüsünde ilan edilecektir.” denildi.Source link

Haberi paylaş
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi