Satış tutkusu tüketicilere karşı: Kazanan kim oldu?

Abone Ol 

Kara Cuma ve Siber Pazartesi yılın son derece popüler küresel satış etkinliklerine karşılık geliyor. İndirimler genellikle dünya çapında milyonlarca insana ulaşıyor. Özellikle Kara Cuma online satışları 2022 yılında %3,5 artarak 65,3 milyar dolara ulaştı. Ayrıca, Salesforce’un satış özeti anketine göre, tüketiciler tatil sezonu boyunca küresel olarak 1,14 trilyon dolar online harcama yaptı.

Satış tutkusu tüketicilere karşı: Kazanan kim oldu?
Yazar : Tarih : Okunma : 53 views Yorum Yap

Satış tutkusu tüketicilere karşı: Kazanan kim oldu?

 

Kara Cuma ve Siber Pazartesi yılın son derece popüler küresel satış etkinliklerine karşılık geliyor. İndirimler genellikle dünya çapında milyonlarca insana ulaşıyor. Özellikle Kara Cuma online satışları 2022 yılında %3,5 artarak 65,3 milyar dolara ulaştı. Ayrıca, Salesforce’un satış özeti anketine göre, tüketiciler tatil sezonu boyunca küresel olarak 1,14 trilyon dolar online harcama yaptı. Bunu göz önünde bulunduran Kaspersky, kullanıcıların Kara Cuma ve Siber Pazartesi gibi büyük satış etkinlikleriyle ilgili davranış ve alışkanlıklarını araştırdı.

Yeni Kaspersky araştırması, alışverişlerin %90’ının Kara Cuma ve Siber Pazartesi sırasında gerçekleştiğini ortaya koyuyor. Ayrıca, takipçilerin yarısından fazlasının (%58) favori influencer’larının ve çevrimiçi blog yazarlarının önerdiği özel fırsatları almaya çalışması nedeniyle sosyal medyanın satış sonuçlarına beklenmedik derecede büyük bir katkı sağladığı ortaya çıktı. Aynı zamanda, kullanıcıların %40’ı arkadaşlarından veya aile üyelerinden tavsiye aldıklarında planlanmamış bir şey satın almaya eğilim gösteriyor.

Kadınlar gelişigüzel alışverişe erkeklerden daha fazla yatkın. Erkeklerin %17’sine kıyasla kadınların %22’si Kara Cuma ve Siber Pazartesi günlerinde gelişigüzel alışveriş yapacaklarını söylüyor. Yaşları 25 ila 34 arasında olanlar bu eğilimde öne çıkıyor. Bu yaş gurubunda gelişigüzel alışveriş yaparım diyenlerin oranı %23 ve diğer yaş ortalamalarının üzerinde.

Katılımcılar için büyük satış etkinliklerinin önemine gelince, katılımcıların %71’i en iyi fırsatları elde etmek için Kara Cuma veya Siber Pazartesi gibi büyük etkinlikleri beklemeye hazır. Tüketicilerin %75’i ise fiyat indirimleri ve özel fırsatlardan en iyi şekilde yararlanmayı umarak büyük alışverişlerini önceden planlamak için bu etkinliklerin öncesinden faydalandıklarını söylüyor.

Kaspersky Tüketici Ürünleri Pazarlama Başkan Yardımcısı Marina Titova, şunları söylüyor: “Birçok kişi için Kara Cuma ve Siber Pazartesi, alışverişlerinde ciddi tasarruf sağlamanın harika bir bahanesidir. Bu nedenle her yıl bu günlerde çevrimiçi ve çevrimdışı alışverişe eşi benzeri görülmemiş bir heyecan ve ilgi duyulmaktadır. Araştırmamızın da gösterdiği üzere, kullanıcıların %90’ı büyük satış etkinlikleri sırasında spontane olarak bir şeyler satın alıyor ve en iyi teklifi yakalamaya çalışırken güvenliğe fazla dikkat etmeyebiliyor. Kaspersky Premium gibi güvenli online alışveriş çözümlerimiz, sadece kişisel verilerinizi değil finansal bilgilerinizi de koruyarak online ödeme güvenliğinde güvenilir bir yardımcı olabilir ve aynı zamanda bir kimlik avı sitesine girmemeniz için sizi uyarabilir.”

‘The Super Sale Game: who’s the winner? A study on how we shop and pay’ başlıklı raporun tamamına bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Benzer Haberler  Taşınabilir Ekranlar Yeniden Tanımlanıyor: Samsung The Freestyle 2. Nesil

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın