Saliha Şahin, Martyna Czyrniańska ve Jovana Brakocević-Canzian Polonya Basınına Açıklamalarda Bulundu

Abone Ol 

Sezon başında Eczacıbaşı Dynavit’ten Grupa Azoty Chemik Police’e kiralık olarak transfer olan ve şu ana kadar başarılı bir sezon geçiren Saliha Şahin, Polonya’nın gelecekte çok şey beklediği genç yetenek Martyna Czyrniańska ve Beşiktaş Ayos oyuncusu Jovana Brakocević-Canzian, Polonya basınına açıklamalarda bulundu.

Saliha Şahin, Martyna Czyrniańska ve Jovana Brakocević-Canzian Polonya Basınına Açıklamalarda Bulundu
Yazar : Tarih : Okunma : 77 views Yorum Yap

Jovana Brakocević-Canzian: “Türk ligi çok zorlu, bu yüzden ritmimizi bulmaya çalışıyoruz.

#PolandTravel

 

Sezon başında Eczacıbaşı Dynavit’ten Grupa Azoty Chemik Police’e kiralık olarak transfer olan ve şu ana kadar başarılı bir sezon geçiren Saliha Şahin, Polonya’nın gelecekte çok şey beklediği genç yetenek Martyna Czyrniańska ve Beşiktaş Ayos oyuncusu Jovana Brakocević-Canzian, Polonya basınına açıklamalarda bulundu.

Szczecin’e geldiğimde daha fazla sakinlikle karşılaştım

Polonya’daki yaşamından voleybola pek çok konuda konuşan Saliha Şahin: “Son birkaç yılı İstanbul’da geçirdim, büyük bir şehir. Türkiye’den geliyorum, çok şeyin olduğu canlı bir ülke. Her yerde sesler duyabilir, birçok insanı görebilirsiniz. Szczecin’e geldiğimde daha fazla sakinlikle karşılaştım. Burası daha sessiz, Türkiye kadar yoğun değil. Ayrıca insanların daha rahat olduğunu hissediyorum. Hala bu ülkeyi tanımaya çalışıyorum.” dedi.

Takım olarak hedefleriyle sözlerine devam eden milli voleybolcu: “Başlamamızın harika olduğu başka bir görüşe sahip olmak zor. Güçlü bir takımımız var. Bu kadronun avantajı, grup derinliği gibi görünüyor. Antrenörün seçenekleri var, ligdeki tüm takımlar benzer bir rahatlığa sahip değil. Sezonun ilk kupasını kazandık ve şu ana kadar ligde set kaybetmedik. Bu yolda devam edelim. Chemik ulusal müsabakalarda her şeyi kazanmaya odaklı. Bize böyle hedefler sunuldu ve benim için alışılmadık değil. Türkiye’de oynadığım zamanlardan bu yaklaşımı biliyorum.”

İtalyan liginden de teklif aldım ama Chemik’in en iyi seçenekti

Polonya’nın köklü takımlarından Chermik ile anlaşan Saliha Şahin: “Chemik ve Polonya benim ilk tercihimdi. İtalyan liginden de teklif aldım ama Chemik’in en iyi seçenek olacağını düşündüm. Eczacıbaşı’nın antrenörü Ferhat Akbaş ile çok konuştum. Ferhat, Chemik’te iki yıl çalıştı ve buranın çok iyi bir yer olduğunu söyledi.”

Benzer Haberler  Başkan Büyükekşi Akademi Ziyaretlerine Çaykur Rizespor ile Devam Etti

Szmaragdowe Gölü harika bir yer

Son olarak boş zamanlarından bahseden Saliha Şahin: “Biraz boş zamanımız varsa genellikle evde, dinlenerek geçiririm, huzur ararım. Restorana gitmeyi severim. Szczecin’de “Epicka”yı gerçekten çok seviyorum. Onlarda lezzetli yemekler var ve sıkça giderim.

Her boş anı turistik gezilerle geçiren biri değilim. Bir keresinde Szmaragdowe gölüne gittim. Birçok kişi bana Szczecin’de görmem gereken ilk yerlerden biri olarak önerdi. Ve işte, haklıydılar. Harika bir yer, genellikle resimlerde nadiren gördüğünüz su rengi.

Kendinizi dünyanın en iyi voleybolcularından biri olan Tijana Bosković’in yanında buluyorsunuz

Eczacıbaşı Dynavit’in genç yeteneği Martyna Czyrniańska, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün köklü geçmişini ve önemli oyunculara sahip olduğunu vurguladı: “Lig seviyesi yüksek ve antrenman yoğunluğu dikkat çekici. Aniden kendinizi dünyanın en iyi voleybolcularından biri olan Tijana Bosković’in yanında buluyorsunuz. Onunla antrenmanlarda rekabet ediyorsunuz ve maçlarda hangi noktalardan puan geldiğini görüyorsunuz. Değişiklik büyük, ama herkes bana bu konuda yardımcı oluyor.”

Kulüpteki “aile” ortamından da bahseden genç oyuncu: “Takım üyeleri, teknik ekip ve kulüp çalışanları yeni oyuncuları kucak açarak karşılıyor. Takımdaki aile ortamından bahsedildiğini duymuştum, ancak bunun biraz pazarlama terimi olabileceğini düşündüm. Ortaya çıkanın gerçekle çok ilgisi olduğunu öğrendim.”

Transfer sürecine değinen Martyna Czyrniańska: “Kesinlikle Chemik için güçlü duygularım var. Gençler voleybolunda yolculuğuma burada başladım. İlk gençler şampiyonluğumu kazandığım yer, ve ertesi gün lise diploması İngilizce sınavına girdim. Kolay değildi, ama hala o günü hatırlıyorum.”

Her gün keşfetmeye çalıştığım yoğun bir şehir

Sözlerine İstanbul’daki yaşamıyla devam eden Martyna Czyrniańska: “Yürüyüş yapmaktan keyif alıyorum. Szczecin’de yaşarken Kasprowicza Parkı’na giderdim. Birçok ağaç ve renkleriyle güzel bir yer. Mevsim ve hava koşullarına bakılmaksızın her zaman büyüleyici bir havası vardır. Kulüp değiştirdikten sonra İstanbul’a taşındım, her gün keşfetmeye çalıştığım yoğun bir şehir. Her zaman şehri gören yüksek yerleri sevmişimdir. Chemik için oynarken Szczecin’de yaşıyordum. Şehri gören bir binanın 22. katında camlarla kaplı bir kafe vardı. Orada zaman geçirmekten keyif alıyordum. Benzer bir yer bulmayı başardım Wrocław’da ve şimdi İstanbul’da da bir tane arıyorum.” dedi.

Benzer Haberler  'Bosna Hersek Foça' Başkan Gürbüz'ü Ziyaret Etti

Martyna Czyrniańska, son olarak Eczacıbaşı Dynavit için planlarını anlattı: “Antrenmanlarda sıkı çalışmak ve karşıma çıkan her fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek. Dış hücum oyuncusu pozisyonu için rekabet çok güçlü, bu yüzden elimden gelenin en iyisini vermeliyim.

Tecrübeli oyuncu Jovana Brakocević-Canzian da Polonya basınına konuştu. Geçmişten günümüze kariyerinden, Türkiye’den ve ülkesinden bahseden Jovana, samimi açıklamalarda bulundu.

Sahneye çıktığımda oyunu hala kazanmak istiyorum

Kariyerinin ilk yıllarındaki kazanma hırsınız koruduğunu vurgulayan Jovana: “. Ligin en eski voleybol oyuncularından biriyim, ancak hala bu sporu, maçları kazanmayı seviyorum. Sahaneye çıktığımda oyunu kazanmak istiyorum, kariyerimin başlangıcındaki gibi, 21 yıl önce. Zaman içinde oyun tarzım evrildi. Kariyerimin ilk günlerinde, esasen güç ve rakibi güçlü bir hücumla yenebilme arzusuyla ilgiliydi. Zamanla, diğer çözümleri takdir etmeye başladım ve akıllı bir smaçla sayı almanın da değerli olabileceğini fark ettim.”    

İstanbul’u gerçekten seviyorum, hayat dolu bir şehir

İstanbul’a olan bağını da anlatan Jovana: “Türkiye’de kendimi harika hissediyorum. İstanbul’u gerçekten seviyorum, hayat dolu bir şehir, birçok fırsat ve çeşitli şekillerde zaman geçirme imkanları var. Beşiktaş’tan teklif aldığımda, yıllar sonra Türkiye’ye memnuniyetle geri dönmeye ve her şeyi tekrar deneyimlemeye karar verdim. Ancak eklemek isterim ki Polonya’daki önceki yıllarımızdan da çok güzel anılarım var.” dedi.

Szczecin, İstanbul’dan kesinlikle daha sakin, ancak yaşanabilir bir şehir

Polonya’nın doğal güzellikleriyle ve sakinliğiyle bilinen Szczecin’den bahseden Jovana: “Spor dışında, ailemle birlikte Szczecin’de çok iyi hissettik. İstanbul’dan kesinlikle daha sakin, ancak yaşanabilir bir şehir. Özellikle kışın Głębokie Gölü veya Kasprowicza Parkı’nda yürüyüş yaptık. Şehir aynı zamanda birçok ormana sahip, birkaç kez daha uzun yürüyüşlere çıktık ve oğlum için bir sevinç kaynağı olan bir geyiği gördük. Her ülkenin avantajları vardır. Sadece karakterinizin bunlara uyup uymadığı bir sorundur. Polonya’da iyi hissettim ve şimdi Türkiye’de iyi hissediyorum. Tecrübeli bir voleybolcu olarak, takımın ritmini bulmasına yardımcı olmaya çalışacağım.” diyerek sözlerine son verdi.

Benzer Haberler  Başkan Altınok 8 kent araştırmaları kongresi'ne katıldı

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın