Rektör Hotar’dan TEKNOFEST’ten Başarıyla Dönen Deü’lülere Teşekkür

Abone Ol 

İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST kapsamındaki yarışmalarda derece elde eden Dokuz Eylül Üniversiteli öğrenci ve akademisyenler, tebrik belgelerini DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın elinden aldı.

Rektör Hotar’dan TEKNOFEST’ten Başarıyla Dönen Deü’lülere Teşekkür
Yazar : Tarih : Okunma : 10 views Yorum Yap

İstanbul’da düzenlenen TEKNOFEST kapsamındaki yarışmalarda derece elde eden Dokuz Eylül Üniversiteli öğrenci ve akademisyenler, tebrik belgelerini DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın elinden aldı. Festivalin çeşitli alanlarında görevli idari personelin ve öğrencilerin de unutulmadığı etkinlikte, katkılarından dolayı DEÜ mensuplarına teşekkür belgesi sunuldu. Törende konuşan Rektör Hotar, “Başarı ve dereceleriyle göğsümüzü kabartan, DEÜ markamızı daha da değerli kılan öğrenci ve hocalarımıza teşekkür ediyorum. Bizleri ‘Dünyada İlk 500’ üniversite hedefimize taşıyan mensuplarımız ile gurur duyuyoruz” dedi.

Türkiye’nin milli teknoloji hamlesinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenen dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in İstanbul etabında, Dokuz Eylül Üniversitesi (DEÜ) buluşlarıyla önemli başarılar elde etmişti. DEÜ’lü öğrenci ve akademisyenler ile festivale destekleriyle katkı sunan idari personeline, teşekkür ve başarı belgeleri törenle verildi. Türkiye’nin ilk bayrak müzesi olan DEÜ’nün Buca’daki Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesi’nde gerçekleştirilen törende, TEKNOFEST kapsamındaki çeşitli yarışmalarda ve ISIF-2023 Buluş Yarışması’nda derece elde eden DEÜ’lü öğrenci ve akademisyenler, tebrik belgelerini DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın elinden aldı. Festivalin çeşitli alanlarında görevli idari personelin ve öğrencilerin de unutulmadığı etkinlikte, katkılarından dolayı DEÜ mensuplarına teşekkür belgesi sunuldu. Törene, DEÜ Rektörü Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın yanı sıra; DEÜ Üst Yönetimi, fakülte dekanları, birim ve bölüm başkanları, DEÜ idari personeli, öğrenciler ve basın mensupları katıldılar.

“KÜRESEL HEDEFLERİMİZE BİR ADIM DAHA”

Törende yaptığı konuşmada, DEÜ’nün küresel hedeflerine TEKNOFEST kapsamında elde edilen başarılarla bir adım daha yaklaştıklarının vurgusunu yapan Rektör Hotar, “Kurumsal paydaşı olarak katıldığımız TEKNOFEST’in İstanbul ayağında farklı yarışmalardaki başarı ve dereceleriyle göğsümüzü kabartan, DEÜ markamızı daha da değerli kılan öğrenci ve hocalarımıza öncelikle teşekkür ediyorum. Festival kapsamında standımızda ve farklı görevler üstlenen DEÜ ailemizin fertlerine de emekleri için minnettarız. Bugün onlara teşekkürlerimizi sunmak, başarılarını kutlamak için bir araya geldik. Bizleri ‘Dünyada İlk 500’ üniversite hedefimize taşıyan mensuplarımız ile gurur duyuyoruz” dedi.

Benzer Haberler  Tenkofest İzmir Başladı: DEÜ'nün Teknofest Standına Yoğun İlgi

“TEKNOLOJİ HAMLEMİZE KATKIMIZ SÜRECEK”

Konuşmasının devamında, DEÜ olarak Türkiye’nin bilim ve teknoloji alanlarındaki politikalarına güç verecek akademik ve bilimsel çalışmaları sürdüreceklerini kaydeden Rektör Hotar, “Bu katkımızı ‘Araştırma Üniversitesi’ misyonumuz ve sorumluluğumuz içinde yürüteceğiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderlik ettiği ülkemizin milli teknoloji hamlesini desteklemeyi kararlılıkla sürdüreceğiz. Kurumsal paydaşı olarak katıldığımız TEKNOFEST’te farklı alanlardaki başarılarıyla DEÜ’yü kıymetlendiren öğrenci ve hocalarımıza, katkıları için idari personelimize bir kez daha teşekkür ediyor; DEÜ ailemizin her bir fedakar mensubuna başarılarının devamını diliyoruz” ifadesinde bulundu.

ANI EŞYA DÜKKANI AÇILIŞI YAPILDI

Törenin ardından, DEÜ Bayrakbilim ve Türk Bayrakları Müzesi bünyesindeki anı eşya dükkanının açılışı gerçekleştirildi. DEÜ eliyle üretilen ve sosyal sorumluluk alanlarında değerlendirilen eşyaların ve müzeyle özdeşleşen materyallerin satışının yapıldığı birim, müze bahçesindeki alanda faaliyette olacak.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi