Peru polisi Türkiye’ye gelmek üzere olan 20 milyon dolar değerinde kokain ele geçirdi

Abone Ol 

Perulu yetkililer giderek daha sık kullanılan bir deniz yolu rotası üzerinden Türkiye’ye gönderilmek üzere olan 2,3 ton kokain ele geçirdi. Reuters’ta yer alan habere göre, polis uyuşturucunun seramik fayans olarak paketlendiğini belirtti. Polis, uyuşturucu baskınının Cuma günü Peru’nun başkenti Lima yakınında bulunan ve ülkenin en büyük liman kenti olan El Callao’da bir depoda gerçekleştirildiğini belirttiler…

Peru polisi Türkiye’ye gelmek üzere olan 20 milyon dolar değerinde kokain ele geçirdi
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Perulu yetkililer giderek daha sık kullanılan bir deniz yolu rotası üzerinden Türkiye’ye gönderilmek üzere olan 2,3 ton kokain ele geçirdi.

Reuters’ta yer alan habere göre, polis uyuşturucunun seramik fayans olarak paketlendiğini belirtti.

Polis, uyuşturucu baskınının Cuma günü Peru’nun başkenti Lima yakınında bulunan ve ülkenin en büyük liman kenti olan El Callao’da bir depoda gerçekleştirildiğini belirttiler.

El Callao polis teşkilatı şefi Albay Luis Angel Bolanos “Bu bildiğimiz kadarıyla (kargonun) Peru’nun limanlarında olduğu ve destinasyonun Türkiye olduğu ilk olay. Normalde Belçika, Hollanda, İspanya ve Fransa’daki liman noktalarından haberimiz var” dedi.

Polis, dün düzenlenen basın toplantısında bir yük konteynerinde seramik fayans gibi görünmeleri için lastik levhalara sabitlenmiş ve ahşap kutularla paketlenmiş olan kokaini gösterdi.

Bolanos ele geçirilen kokainin “en az 20 milyon dolar değerinde” olduğunu söyledi.

Haber,Fotoğraf: Reuters

Benzer Haberler  DİMES Bünyesinde Yeni Oluşturulan Türkiye Genel Müdürlüğüne Sektörün Saygın ve Deneyimli İsmi Cem Kurt Atandı
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi