Atatürk’e hakaretle suçlanan Üçler Döner’in sahibi Mustafa Atmaca gözaltına alındı

Abone Ol 

10 Kasım’da TikTok’taki Canlı Yayınında Türkiye’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e Hakaret şuçlamasıyla  Üçler Döner’in sahibi Mustafa Atmaca gözaltına alındı.

Atatürk’e hakaretle suçlanan Üçler Döner’in sahibi Mustafa Atmaca gözaltına alındı
Yazar : Tarih : Okunma : 376 views Yorum Yap

 

Canlı yayında hakaret etti

Erzurum‘da döner restoranı işleten ve TikTok platformunda yaptığı videolarla tanınan Mustafa Atmaca, yine aynı platform üzerinden gerçekleştirdiği canlı yayında Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik hakaret içerikli ifadeler kullanmasıyla gündeme geldi. Atmaca’nın “Laikliği getiren köpekler” şeklindeki ifadeleri, sosyal medyada büyük bir tepkiye neden oldu.

Canlı Yayında Skandal İfadeler

Atmaca, canlı yayın sırasında Atatürk’e yönelik açıkça hakaret içeren ifadeler kullanarak, toplumun geniş bir kesiminde büyük infiale sebep oldu. Yayında, “Sen gideceksin bizim toprağımız burası. Arabistan’a da savaşmaya gideriz. Burası da Yemen de Kudüs de bizim toprağımız. Siz İsrail’e gideceksiniz. Osmanlı kaybetmedi, laik denen köpekler kaybetti o toprakları. Laikliği getiren köpekler, onlar kaybetti.” şeklindeki sözleri, sosyal medyada hızla yayılarak geniş bir tepki dalgasına yol açtı.

Mustafa Atmaca

Emniyet harekete geçti

Atmaca’nın canlı yayındaki hakaret içerikli ifadeleri, sosyal medyada büyük bir infiale neden olmasının ardından Erzurum İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri hemen harekete geçti. Atmaca, ifadesi alınmak üzere gözaltına alındı.

Boykot Çağrıları Yükseliyor

Üçler Döner sahibi Mustafa Atmaca’nın hakaret içerikli canlı videonun ardından, bir grup vatandaş sosyal medya üzerinden boykot çağrısı yaparak, firmanın ürün ve hizmetlerini tüketmeme kararı aldı. Boykot çağrıları, sosyal medya platformlarında hızla yayılırken, pek çok kişi de bu kampanyaya destek verdi.

 

EDİT HABER

 

Benzer Haberler  Seçim Sürecinde Dezenformasyonla Mücadele için TikTok'tan Yeni Adımlar
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın