Mansur Yavaş’tan “yalan haber” sitemi: “Açık ve nettir!”

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, selden zarar görev İvedik bölgesinde 12 Haziran 2022 tarihinde yaptığı bir esnaf ziyareti sırasında bir esnafla arasında geçen diyaloga ilişkin açıklamada bulundu. “Bazı trol hesaplar ve havuz medyasında” yalan haber yapıldığını söyleyen Yavaş, “Bu konuşma sel felaketi ile ilgili değil, selden zarar gören bir esnafın mağduriyetinin giderilmesi adına gerçekleştirilmiştir” dedi…

Yazar : Tarih : Okunma : 2 views Yorum Yap


Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, selden zarar görev İvedik bölgesinde 12 Haziran 2022 tarihinde yaptığı bir esnaf ziyareti sırasında bir esnafla arasında geçen diyaloga ilişkin açıklamada bulundu. “Bazı trol hesaplar ve havuz medyasında” yalan haber yapıldığını söyleyen Yavaş, “Bu konuşma sel felaketi ile ilgili değil, selden zarar gören bir esnafın mağduriyetinin giderilmesi adına gerçekleştirilmiştir” dedi. Yavaş, “Söz konusu görüntülerdeki açıklama başka yöne çekilemeyecek kadar açık ve nettir” diye konuştu.

Öte yandan, “Bölgedeki sel felaketinin sebebi Valilik ya da diğer kurumlar değil, 20 metrelik dereyi kapatan, o bölgeyi yapılaşmaya açan ve suyun akış yönünü değiştirerek sel felaketinin olumsuzluklarının artmasına sebep olan eski yönetimdir” açıklamasını yapan Yavaş, “Hal böyle iken, selin meydana gelme nedeni olarak Ankara Valiliğinin sorumlu gösterilmesi gibi servis edilen haberler gerçek dışıdır” diye sitem etti.

Söz konusu videoda selden etkilenen yerlerde incelemeler yapan Yavaş’ın selden etkilenen bir vatandaşa, “Valiliğe gidin, ATO’ya gidin, her yere dilekçe yazın” dediği duyuluyor. 

Mansur Yavaş’ın açıklaması şöyle:

Sel felaketinden zarar gören İvedik bölgesini 12 Haziran 2022 tarihindeki ziyaretimde, bir esnafla yaptığım konuşma nedeniyle bazı trol hesaplar ve havuz medyasında çıkan yalan haberler hakkında;

Bu konuşma sel felaketi ile ilgili değil, selden zarar gören bir esnafın mağduriyetinin giderilmesi adına gerçekleştirilmiştir. Esnafın sel felaketi nedeniyle “300 milyon TL zararım var” demesi ve bunu Belediyeden talep etmesi üzerine bu sözleri kullanılmıştır.

Yetki ve görev devri gibi bir tutum takınılmamış, tam aksine “Biz üzerimize düşeni yapacağız” diyerek Büyükşehir Belediyesinin kanun kapsamında yapabileceği yardım konusunda vatandaşlarımızın yanında olduğumuz belirtilmiştir. Sel nedeniyle zarar gören esnafa 100 bin TL destek ödemesi de yapılmıştır.

Bölgedeki sel felaketinin sebebi Valilik ya da diğer kurumlar değil, 20 metrelik dereyi kapatan, o bölgeyi yapılaşmaya açan ve suyun akış yönünü değiştirerek sel felaketinin olumsuzluklarının artmasına sebep olan eski yönetimdir.

Hal böyle iken, selin meydana gelme nedeni olarak Ankara Valiliğinin sorumlu gösterilmesi gibi servis edilen haberler gerçek dışıdır. Söz konusu görüntülerdeki açıklama başka yöne çekilemeyecek kadar açık ve nettir. Sel felaketi hakkında Ankara Valiliği ve diğer tüm kurumlar görevinin başındadır. Sorumluluklarının bilincinde bir devlet kurumu olan Ankara Büyükşehir Belediyesi de altyapıda yıllarca ihmal edilen projeleri tamamlamaya hiçbir mazerete sığınmadan ve yoğun bir şekilde devam etmektedir.



Source link

Haberi paylaş
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi