Keçiören Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı konserle kutlandı

Abone Ol 

Keçiören Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yılı kutlamaları kapsamında ilçedeki Fatih Stadı’nda konser düzenlendi.

Keçiören Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı konserle kutlandı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

30 AĞUSTOS ZAFERİ KONSERLE KUTLANDI

Keçiören Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101’inci yılı kutlamaları kapsamında ilçedeki Fatih Stadı’nda konser düzenlendi. Havai fişekler eşliğinde coşkulu bir atmosferde geçen konsere binlerce Ankaralı katıldı.

Kutlama, Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok ve Belediye önünde toplanan vatandaşların kutlamanın yapılacağı Fatih Stadı’na gerçekleştirdiği meşaleli kortej yürüyüşü ile başladı. 30 Ağustos Zaferi’nin coşkuyla yaşandığı konserde Âşık Sefai ve TRT sanatçıları Nazlı Kanaat, Zafer Albayrak, Alper Diler, Emine Karakuş eşsiz güzellikteki ezgileriyle sahne aldı. Kutlamada seymen gösterisi, mehteran ve havai fişek gösterileri de düzenlendi.

Konser öncesinde vatandaşlara hitaben konuşan Keçiören Belediye Başkanı Turgut Altınok “Destanlarla dolu şanlı tarihimizin önemli bir dönüm noktası olan 30 Ağustos Zafer Bayramı’mızı büyük bir coşkuyla kutluyoruz. Genç bir subay olan Atatürk diyor ki, ‘Türk milleti esareti kabul etmez, Ya istiklal ya ölüm.’ Biz böyle kahraman bir milletiz.  Küllerinden doğmuş Türk milletinin mensubu olmaktan şeref ve bahtiyarlık duyuyoruz. Böylesine güzel bir gecede bizlere eşlik eden sanatçılarımıza ve vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum. Başta büyük komutan, büyük devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere tüm Mîlli Mücadele kahramanlarımızı, şehit ve gazilerimizi rahmetle ve minnetle anıyorum.” dedi

Konserin sonunda gerçekleştirilen çekilişle şanslı vatandaşlara birer adet bulaşık makinesi, buzdolabı, çamaşır makinesi, laptop ve televizyon ile 5 adet bisiklet hediye edildi. ​

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler  İkilem ve Ebru Yaşar'dan muhteşem konser
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın