Jorge Jesus’un sistemi belli oldu @ Mackolik.com

Her zaman hücum futbolundan yana olan Fenerbahçe?nin Portekizli çalıştırıcısı Jorge Jesus?un kafasındaki saha dizilişini büyük ölçüde belirlediği ortaya çıktı. Yeni sezon hazırlıklarının startını veren Fenerbahçe’de Portekizli teknik direktör Jorge Jesus’un kafasındaki saha dizilişini büyük ölçüde belirlediği ortaya çıktı. Milliyet’in haberine göre sarı-lacivertliler, 4-4-2 düzeninde sahada yer alacak. Maçın gidişatına ya da rakibe..

Yazar : Tarih : Okunma : 0 views Yorum YapHer zaman hücum futbolundan yana olan Fenerbahçe?nin Portekizli çalıştırıcısı Jorge Jesus?un kafasındaki saha dizilişini büyük ölçüde belirlediği ortaya çıktı.

Yeni sezon hazırlıklarının startını veren Fenerbahçe’de Portekizli teknik direktör Jorge Jesus’un kafasındaki saha dizilişini büyük ölçüde belirlediği ortaya çıktı.

Milliyet’in haberine göre sarı-lacivertliler, 4-4-2 düzeninde sahada yer alacak. Maçın gidişatına ya da rakibe göre 4-2-3-1 ve 4-1-3-2 düzenine de geçiş olabilecek ancak tecrübeli çalıştırıcının ana sistemi 4-4-2 üzerine olacak.

Tabii ki bu sistemde en önemli nokta ise merkez orta saha oyuncularının profili. Birbirinden farklı özelliklerde oyunculardan bu sistem oluşturulacak.

Jesus her fırsatta öğrencilerinden daha hızlı oyun isterken, yeni sezonda daha ofansif bir yapı kurmaya çalışan sarı-lacivertlilerde orta saha 6 ve 8 numaralardan oluşacak. Üçlü bir orta saha olursa bunların önüne 10 numara olarak Lincoln olacak.

Daha önce çalıştırdığı takımlarda da öncelik olarak hücumu düşünen Jorge Jesus’un bu yüzden 4-4-2 sistemi üzerinde durduğu öğrenildi.

Atılacak her golün futbolu daha da güzelleştirdiğini savunan Portekizli çalıştırıcı, ilk andan itibaren de oyuncularına bu anlayışı benimsemelerini istedi.

Böylece Jesus’un 4-4-2’si ile Fenerbahçe yeni sezonda daha hızlı ve atak bir futbol ortaya koyacak.Source link

Haberi paylaş
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi