İstanbul TOKİ Tuzla kura çekimi 18 Mart 2023 (CANLI İZLE) | İstanbul Tuzla TOKİ 2+1, 3+1 kura sonuçları açıklandı mı? İşte TOKİ Tuzla kura sonucu isim listesi…

Abone Ol 

İstanbul Tuzla TOKİ kura çekilişi 2+1, 3+1 daireler için bugün de devam ediyor. Tuzla TOKİ kura çekimi 16 Mart’ta başladı. İlk gün çekilen kuralarla TOKİ Tuzla kura sonucu isim listesi ve hak sahipleri belli oldu.

İstanbul TOKİ Tuzla kura çekimi 18 Mart 2023 (CANLI İZLE) | İstanbul Tuzla TOKİ 2+1, 3+1 kura sonuçları açıklandı mı? İşte TOKİ Tuzla kura sonucu isim listesi…
Yazar : Tarih : Okunma : 27 views Yorum Yap

İstanbul Tuzla TOKİ kura çekilişi 2+1, 3+1 daireler için bugün de devam ediyor. Tuzla TOKİ kura çekimi 16 Mart’ta başladı. İlk gün çekilen kuralarla TOKİ Tuzla kura sonucu isim listesi ve hak sahipleri belli oldu. Başvuruda bulunup kabul edilen vatandaşlar kura sonuçları ve isim listesini yakından takip ediyor. Projede şehit yakınlarına 381, engellilere bin 46, emeklilere 4 bin 184, gençlere 4 bin 184 ve diğer vatandaşlara 11 bin 125 kontenjanın ayrıldı. Noter huzurunda ve canlı yayında çekilen Tuzla İstanbul TOKİ kura sonuçları ve kazananların isimleri e-Devlet sorgulama ekranından T.C kimlik numaraları ile görüntülenebilecek. 2+1 ve 3+1 dairelere hak sahiplerinin belirlenebilmesi için kura çekimleri 29 Mart tarihine kadar devam edecek. Peki 17 Mart 2023 TOKİ Tuzla kura çekimi ne zaman, saat kaçta başlayacak? İşte Tuzla TOKİ kura sonuçları listesi ve sonucu sorgulama ekranı…

İstanbul Tuzla TOKİ

İstanbul Tuzla TOKİ kura sonuçları ve isim listesi sorgulama ekranı için geri sayım sona erdi. 16 Mart’ta başlayan Tuzla TOKİ kura çekimleri 29 Mart’a kadar sürecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı İlk Evim” projesinde kura çekimlerinde İstanbul Tuzla kura çekimi 16 Mart Perşembe günü başladı. Başvuru yapan şehit yakını 381 kişinin kontenjan kadar olması sebebiyle doğrudan hak sahibi olduğu sosyal konut projesinde19 bin 839 engelli başvurusu arasından bin 46 engelli hak sahibini belirlemek için kura çekimi yapıldı. 20 bin 920 konutun sahibini bulacağı TOKİ Tuzla kura çekimi sonuçları akşam saatlerinde e-Devlet ekranına yüklendi. İsmi çıkan vatandaşlar büyük heyecan yaşarken gözler TOKİ Tuzla kura sonuçları isim listelerine çevrildi. Saat 10:00’da başlayacak İstanbul Tuzla TOKİ kura çekimi sonuçlarını T.C kimlik numaraları ile öğrenebilirsiniz.

TOKİ TUZLA KURA SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

umhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Eylül’de açıkladığı ve ilk kuraları 7 Kasım 2022 tarihinde Ardahan ve Şırnak illeriyle başlayan “İlk Evim” projesinde kura çekimlerinde sona gelindi. 6 Şubat tarihinde Kahramanmaraş merkezli depremler nedeniyle ara verilen kura çekimleri 6 Mart tarihinde Ankara’da başlayarak kalan diğer illerle devam etti. İstanbul’da il genelinde 16 Mart-19 Nisan tarihleri arasında yapılacak olan “İlk Evim” projesinde kura çekimleri yapılmaya başlandı.

Kura çekimi sonrası proje çerçevesinde hak kazanan vatandaşların isimleri dijital ekrana yansıtıldı. İsimlerini ekranda gören vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.

İstanbul Tuzla TOKİ kura çekimi bugün de devam edecek. Kura çekimi TOKİ’nin resmi YouTube sayfasından canlı olarak takip edilebilecek.

TOKİ kura sonuçları yalnızca E-Devlet üzerinden erişime açılan ekran aracılığıyla sorgulanabiliyor. Sonuçların o ekran üzerine eklenmesi ise ortalama 1 gün sürebiliyor.

TOKİ KURA SONUÇLARI SORGULAMA EKRANI

İSTANBUL TOKİ KURA ÇEKİMİ BAŞLADI

Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi olan “İlk Evim” projesinde Tuzla’ya yapılacak 20 bin 920 konutun kura çekimi Tuzla Marina etkinlik alanında başlarken, kura çekimlerine Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı ve konutlara başvuru yapan aileler katıldı.

Yapılan kura çekiminde konuşan Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, “Bugün icra ettiğimiz kura çekimi yalnızca bir kura çekimi değil. Memleketini, vatanını sevmenin, can için canlar için hizmet etmenin, şehircilik vizyonunun, duyarlılığın göstergesidir. Sözüm ona siyaset yapan Bazı muhalifler, Belediye Meclis üyeleri, Mimar Mühendis Odaları, Hatta İstanbul Büyükşehir Belediyesi her kentsel dönüşüm projemize çelme takıyor, Bizi yavaşlatıyor. Kendilerini insafa, vicdana davet ediyorum. Kentsel dönüşüm çalışmalarının önünden lütfen çekilsinler. Kimseyi, telafisi olmayan hayat faturasıyla yüzleştirmesinler. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’ndan istirham ediyorum. Bir yapsat firmasına dönüştürdüğünüz Kiptaş’ı Lütfen asli fonksiyonuna döndürün. Sayın başkan Çalıştay üstüne çalıştay, toplantı üstüne toplantı yaptı. Toplantı aralarında, İstanbulumuza 4 yıl kaybettirdi. Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının gerçek anlamda kentsel dönüşüm işine odaklanmasını istirham ediyorum. Çağrılarımıza kulak tıkadıklarını, maalesef biliyorum. Yine de sesimi duyurabilme ihtimaliyle bu çağrımı tekrarlıyorum, sürekli tekrarlamaya devam edeceğim. Bir yol açacaklarsa açsınlar. Ya da laf kalabalığı yapmadan yolumuzdan çekilsinler” dedi.

Kura sonuçlarını heyecanla bekleyen Fatih Karasu, “Kura çekimine, engelli kategorisinden başvurdum. Sonuçları heyecanla bekliyorum. Gerçekten ihtiyacı olana çıksın, benim gerçekten ihtiyacım var. Bunun için de Fatih’ten buraya kura çekimini izlemeye geldim” dedi.

Sancaktepe’den kura çekilişine katılmak için gelen Güldane Karakaya, “İlk defa yazıldım, 50 yıldır kirada oturuyorum. Recep Tayyip Erdoğan’dan Allah razı olsun, çıkarsa bizi kurtaracak. Çıkmazsa da şansımıza, yapacak bir şey yok. Duyduğumda ilk defa evim olacak diye düşündüm. İnşallah bana çıkar.” dedi.

TOKİ TUZLA KURA ÇEKİMİ NE ZAMAN BİTECEK?

“İlk Evim” projesinde kura çekimleri 16 – 29 Mart tarihleri arasında noter huzurunda gerçekleşecek.

İSTANBUL TOKİ KURA ÇEKİMİ TAKVİMİ

7 Kasım 2022 tarihinde Ardahan ve Şırnak illeriyle başlayan “İlk Evim” 250 bin sosyal konut projesi kuraları 81 ilde 3,5 ayda tamamlanarak İstanbul ile son bulacak.

Bugün Tuzla’da 20 bin 920 hak sahibi için başlayacak kura çekimleri 16-29 Mart tarihleri arasında Viaport Marina Tuzla Belediyesi Etkinlik Çadırı’nda gerçekleştirilecek.

Çatalca’da 540 ve Selimpaşa’da 200 hak sahibi için 30 Mart’ta ki kura çekimi Silivri Alibey Spor Salonu’nda yapılacak.

Arnavutköy, Başakşehir ve Esenler ilçelerinde 28 bin 340 hak sahibi için yapılacak kura çekemi de 1- 19 Nisan tarihleri arasında Bağcılar Olimpik Spor Merkezi Salonu’nda gerçekleştirilecek.

Kura çekimleri, 16 Mart- 19 Nisan tarihlerinde belirtilen adreslerde saat 10.00’da başlayacak ve Bütün kuralar http://toki.tv adresinden ve YouTube hesabımızdan canlı yayınlanacak. (http://youtube.com/c/TokiKurumsal)

500 BİN SOSYAL KONUT YAPILACAK

Sosyal konut projesi kapsamında 500 bin sosyal konut, 250 bin konut arsası ve 50 bin iş yeri yapılacak. Projenin ilk etabında yapımına başlanacak 250 bin sosyal konut, 2 yıl içinde tamamlanacak. Başvurular “şehit aileleri, terör, harp ve vazife malulleri”, “en az yüzde 40 engelli vatandaşlar”, “emekliler”, “18-30 yaş arasındaki gençler” ve “diğer alıcı adayları” olmak üzere 5 kategoride kabul edildi.

Birçok şehirde kura çekilişleri tamamlandı.

edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi