Galatasaray Adekugbe’yi açıkladı! İşte transfer detayları…

Abone Ol 

Galatasaray, deprem felaketi nedeniyle ligden çekilme kararı alan Hatayspor’dan Sam Adekugbe’yi kadrosuna kattığını açıkladı.

Galatasaray Adekugbe’yi açıkladı! İşte transfer detayları…
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Galatasaray, deprem felaketinin ardından ligden çekilme kararı alan Hatayspor‘dan Sam Adekugbe‘yi satın alma opsiyonuyla renklerine bağladığını açıkladı.

Sarı-kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Galatasaray Sportif A.Ş., profesyonel futbolcu Samuel Ayomide Adekugbe’nin satın alma opsiyonlu geçici transferi konusunda Hatayspor Kulübü Derneği ve oyuncu ile anlaşma sağladı. Konu ile ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şu şekilde: Profesyonel Futbolcu Samuel Ayomide Adekugbe ve Kulübü Hatayspor Kulübü Derneği ile oyuncunun 2022-2023 sezonu için satın alma opsiyonlu geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Futbolcunun satın alma opsiyon bedeli 1.000.000 Euro’dur.”

Sam Adekugbe

“Biliyoruz ki biz beraberken daha güçlüyüz”

28 yaşındaki sol bek ise sarı-kırmızılıların sosyal medya hesabından yapılan duygusal paylaşımda, şu ifadeleri kullandı:

“Burada olduğum için çok mutluyum. Hatayspor’a ve Galatasaray’a bana bu fırsatı verdikleri için minnettarım. Fakat tabii ki geçen haftadan beri yaşananların farkındayız. Birçok insanın hayatı bu felaketten etkilendi. Tanıdığım, hepimizin tanıdığı birçok insan ve böyle zamanlarda insanların desteğimize ihtiyacı olduğunun farkında olmak çok önemli. Ülkenin nasıl bir araya geldiğini görmek harika bir şey. Farklı takımlardan oyuncular destek için bir araya gelmeye devam ediyor. Bence bu, ülkedeki dayanışmayı gösteriyor. İnsanların her açıdan desteğimize ihtiyaç duyduğunu anlamamız çok önemli. Parayla yardım edebiliriz, bağış yaparak yardım edebiliriz. Önemli olan yardım edip kenetlenmemiz. Çünkü biliyoruz ki biz beraberken daha güçlüyüz. Bu noktada takımlar veya mücadeleler değil birlikte olmak önemli.”

Hatayspor’a teşekkür eden Sam Adekugbe, “Günün sonunda hepimiz insanız ve birbirimize ihtiyacımız var. Dolayısıyla Hatayspor’a tekrar teşekkür ediyorum. Galatasaray’a teşekkür ediyorum. Benim için hedef Galatasaray’da şampiyonluk kazanmak ve Hatay’a destek olmak.” değerlendirmesinde de bulundu.

Benzer Haberler  Tarihe Not Düşen 46 Dakika 46 Saniye. DEÜ'nün Deprem Belgeselinin Basın Gösterimi Yapıldı
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi