DW Türkçe ve Amerika’nın Sesi sitelerine erişim engeli getirildi

Deutsche Welle ve Amerika’nın Sesi haber sitelerine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği, tarafından bu akşam erişime engellendi. Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun  (RTÜK) CHP’li üyesi İlhan Taşcı, erişim engelini sosyal medyadan “İşte basın özgürlüğü ve ileri demokrasi!” sözleriyle duyurdu.  Taşcı sosyal medya hesabından “Lisans başvurusu yapmayan DW Türkçe ve Amerika’nın Sesi’nin erişimi RTÜK Başkanlığının istemi üzerine..

Yazar : Tarih : Okunma : 0 views Yorum Yap


Deutsche Welle ve Amerika’nın Sesi haber sitelerine Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği, tarafından bu akşam erişime engellendi. Radyo Televizyon Üst Kurulu’nun  (RTÜK) CHP’li üyesi İlhan Taşcı, erişim engelini sosyal medyadan “İşte basın özgürlüğü ve ileri demokrasi!” sözleriyle duyurdu.

 Taşcı sosyal medya hesabından “Lisans başvurusu yapmayan DW Türkçe ve Amerika’nın Sesi’nin erişimi RTÜK Başkanlığının istemi üzerine Ankara Sulh Ceza Hakimliğince engellendi. İşte basın özgürlüğü ve ileri demokrasi!” ifadelerine yer verdi.

 Erişim engeli kararının ardından Amerikanın Sesi, “İnternet içeriklerine erişim engeli yaşandığı zaman Voice of America’yla (VOA) anlaşmaları da olan “Psiphon” ve “nthLink” program ve uygulamalarını kullanarak sansür ve engellemeleri aşıp internette istediğiniz içeriğe erişebilirsiniz” açıklamasında bulundu.

 Radyo Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) Şubat ayında Türkçe yayın yapan uluslararası haber sitelerinin denetleneceğini bildirmişti.

 RTÜK, Amerika’nın Sesi, DW Türkçe ve Euronews haber sitelerine lisans için 72 saat tanımış, lisans başvurusunda bulunmayanların ise erişimlerinin engelleneceğini söylemişti.

 Source link

Haberi paylaş
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi