Dursun Özbek yapılan transferlerin maliyetini açıkladı

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transfer döneminin ayrıntılarını anlattı: “Geçen sene 28 milyon euro, bu dönemde ise; 26 milyon euro harcandı. 21 yaş altı iki futbolcumuza 7 milyon 750 bin euro verdik. Bu rakam çıkınca 18 milyon euro ödedik. 12.5 milyonluk satışımız var. İşin sonunda 5.5 milyon euro maliyetle bu takım bu hale geldi.” Galatasaray Başkanı..

Dursun Özbek yapılan transferlerin maliyetini açıkladı
Yazar : Tarih : Okunma : 9 views Yorum Yap

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transfer döneminin ayrıntılarını anlattı: “Geçen sene 28 milyon euro, bu dönemde ise; 26 milyon euro harcandı. 21 yaş altı iki futbolcumuza 7 milyon 750 bin euro verdik. Bu rakam çıkınca 18 milyon euro ödedik. 12.5 milyonluk satışımız var. İşin sonunda 5.5 milyon euro maliyetle bu takım bu hale geldi.”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, transfer döneminin ayrıntılarını anlattı:

“Galatasaray’ın 1 kuruşu bile düşünülerek transfer harcamaları yapıldı. Kısa bir mukayese yapmak gerekirse; geçen sene bonservis olarak 28 milyon euro harcanmış. Bu dönemde ise; 26 milyon euro harcamışız. Bu 26 milyon euronun içinde 21 yaş altı iki futbolcumuz var. Danimarka’dan Ross ve Avusturya’dan Türk vatandaşı Yusuf Demir. Bu iki oyuncuya 7 milyon 750 bin euro bonservis bedeli ödedik. Demek ki yaptığımız transferlerden 21 yaş altını çıkarınca 18 milyon euro diğer transferler için bonservis harcamışız. 12.5 milyon euro transfer satışı yapık. İşin sonunda 5.5 milyon euro maliyetle bu takım bu hale geldi

20 GOLE PRİM VERİLECEK

Transferlerimiz o kadar ses getirmiştir ki, Avrupa basını, günlerdir bunlardan bahsediyor. Hatta, geçtiğimiz günlerde Le Figaro gazetesi başlık atıyor, ‘Galatasaray’ın transferleri, Tuchel’in Chelsea’den gönderilmesini bile gölgede bıraktı’ diyor. Geçen sene maaşların toplamı 28 milyon 600 bin euroydu. Bu sezon da 29 milyon 300 bin euro mertebesinde. Geçmişte Didier Drogba, Wesley Sneijder, Hagi gibi yıldızlar geldi ancak bu kadar uygun maliyetlerle gelmediler. Mauro Icardi’nin maaşı 750 bin euro. 20 gol atarsa 75 bin euro bonusu var. Maç kazanıldığında vereceğimiz bonus 3 bin euro. Sadece 1 oyuncuya imza parası verdik; Dries Mertens. O da 1.2 milyon euro

YENİ SEZONDA KEMERBURGAZ’DAYIZ

Mecidiyeköy’de binamızı rezidans projesine çevirdik. 160 dairenin satışından yaklaşık 1 milyar lira kar bekliyoruz. Yarısı Bankalar Birliği anlaşmasına gidecek, yarısı da Kemerburgaz Projesi’nde kullanılacak. Dükkanları kiralayacağız. Kemerburgaz’da zemin düzeltme çalışmalarını yaptık. Çok kısa bir süre sonra Eyüp Belediyesi’ne başvuru yapacağız ve inşaata başlayacağız. Bu adanın etrafında bir mesire alanı var. Buranın da tahsis etmeleri için müracaatımızı yaptık. Yeni sezonda A takımını Kemerburgaz’a taşımayı planlıyoruz. Zaman kaybına tahammülümüz yok.”

Haberi paylaş
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi