Covid-19 testi pozitif çıkan İtalyan tenisçi Matteo Berrettini, Wimbledon’dan çekildi

Matteo Berrettini, Covid-19 sebebiyle Wimbledon’dan çekildiğini açıkladı. Tek erkekler dünya sıralamasında 11. basamakta yer alan 26 yaşındaki tenisçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Covid-19 testimin pozitif çıkması nedeniyle Wimbledon’dan çekilmem gerektiğini duyurmaktan dolayı üzgünüm” bilgisini verdi. Berrettini, “Grip semptomları yaşadım ve son birkaç gündür izole oldum. Semptomlar şiddetli olmamasına rağmen rakiplerimin ve turnuvaya katılan diğer..

Yazar : Tarih : Okunma : 1 views Yorum Yap


Matteo Berrettini, Covid-19 sebebiyle Wimbledon’dan çekildiğini açıkladı.

Tek erkekler dünya sıralamasında 11. basamakta yer alan 26 yaşındaki tenisçi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Covid-19 testimin pozitif çıkması nedeniyle Wimbledon’dan çekilmem gerektiğini duyurmaktan dolayı üzgünüm” bilgisini verdi.

Berrettini, “Grip semptomları yaşadım ve son birkaç gündür izole oldum. Semptomlar şiddetli olmamasına rağmen rakiplerimin ve turnuvaya katılan diğer herkesin sağlığını ve güvenliğini korumak için bu sabah bir test daha yaptırmanın önemli olduğuna karar verdim” ifadelerini kullandı.

BERRETTINI İLK DEĞİL

İtalyan tenisçi, “Hissettiğim aşırı hayal kırıklığını anlatacak kelime bulamıyorum. Bu yılki hayalim bitti ama daha güçlü döneceğim. Destekleriniz için teşekkürler” açıklamasını yaptı.

Pazartesi günü de dünya 17 numarası 33 yaşındaki Hırvat sporcu Marin Cilic, Covid-19 testi pozitif çıktığı için Wimbledon’dan çekildiğini açıklamıştı.

Marin CilicSource link

Haberi paylaş
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi