Büyükşehir ile sağlıklı yaşama geri döndü  Azmetti başardı 1.5 yılda 50 kilo zayıfladı 

Abone Ol 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi’nin ücretsiz olarak verdiği diyetisyen hizmetinden yararlanan Sabahat Avcı, bir buçuk yılda 50 kilo vermeyi başardı. ‘Aynaya bakınca bu halime inanamıyorum, masallardaki gibi. Sanki sihirli bir değnek değdi hayatım değişti’ diyerek yaşadığı mutluluğu anlattı.     

Büyükşehir ile sağlıklı yaşama geri döndü  Azmetti başardı 1.5 yılda 50 kilo zayıfladı 
Yazar : Tarih : Okunma : 35 views Yorum Yap

Büyükşehir ile sağlıklı yaşama geri döndü 

Azmetti başardı 1.5 yılda 50 kilo zayıfladı 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi’nin ücretsiz olarak verdiği diyetisyen hizmetinden yararlanan Sabahat Avcı, bir buçuk yılda 50 kilo vermeyi başardı. ‘Aynaya bakınca bu halime inanamıyorum, masallardaki gibi. Sanki sihirli bir değnek değdi hayatım değişti’ diyerek yaşadığı mutluluğu anlattı.     

Antalya Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Haşim İşcan Aile Eğitim ve Sosyal Hizmet Merkezi’nde ücretsiz olarak verilen diyetisyen hizmetine yoğun ilgi devam ederken başarılı sonuçlar alınmaya devam ediyor.
SAĞLIKLI KİLO VERDİ 
Hizmetten yararlanan 40 yaşındaki Sabahat Avcı, 1.5 yılda toplam 50 kilogram verdi. Diyetisyen İpek Öztaş’ın danışmanlığında sağlıklı bir yaşama adım atan Sabahat Hanım verdiği kiloların neredeyse tamamını yağdan kaybederek, sağlığını da iyileştirmeye başladı. Kiloları nedeniyle yürümekte ve hareket etmekte zorlandığını, içine kapandığını ve bedenine uyacak kıyafet bile bulmakta zorlandığını aktaran Avcı, yaşadığı zorlukların ardından kilo vermeye karar verdiğini söyledi. 
BAĞCIKLARIMI EŞİM BAĞLIYORDU 
Kilolu olduğu dönemlerde yaşadığı zorlukları anlatan bir çocuk annesi Sabahat Avcı, her gün kendini yorgun hissederek uyandığını söyleyerek, ‘Gün içinde canım hiç bir şey yapmak istemiyordu. Ayakkabılarımın bağcıklarını kendim değil eşim bağlıyordu. Kısa mesafeleri bile yürüyemiyor soluk soluğa kalıyordum. Misafirliğe gittiğimiz bir yerde oturduğum plastik sandalye kırıldı. Turizm sektöründe işe başlayacaktım ama çalışacağım otelin üniformaları bana olmuyordu. Bedenime uygun bir giysi bulmak için bütün Antalya’yı dolaştım. Sonunda bir mağazanın erkek reyonunda bedenime uygun bir pantolon ve üniforma bulabildim” diye konuştu. 
YEMEK YİYEREK KİLO VERDİM 
Annesinin de fazla kilolarını Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi’ndeki diyetisyen hizmetinden faydalanarak verdiğini anlatan Sabahat Avcı, “Annemin de çok kiloları vardı. Pandemi döneminde burada aldığı hizmet ile kilo vermiş. O süreç sonunda annemi ilk gördüğümde çok şaşırdım tanıyamadım. Annem ısrarla burayı tavsiye etti. Buraya geldiğimde 115 kiloydum. Hazırlanan beslenme programına uydum ve adeta yemek yiyerek kilo verdim. Şimdi 60 kiloya kadar düştüm, adeta hayatıma sihirli bir değnek değdi” dedi.
SIRTIMDA BİR İNSAN TAŞIMIŞIM 
64 bedenden 34 bedene düştüğünü söyleyen Avcı, duygularını şu sözlerle ifade etti: “Aynaya bakınca şu anki halime inanamıyorum. Beni görenler ne kadar zayıf ve zarifsin diyor, önceki halimi bilmeyenlere fotoğraflarımı gösterince inanamıyor. Zayıfladıktan sonra moralim ve öz güvenim yerine geldi. Kiloları verince adeta içimden yeni bir insan çıktı. Kiloları verdikten sonra boynumun uzun olduğunu fark ettim. Artık rahatça yürüyebiliyor hatta koşabiliyorum. Artık rahatça kıyafet bulabiliyorum. Beyaz pantolon ve elbise giymeyi hayal ederdim, bunlar içimde ukdeydi bu yaz hayalimi gerçekleştirdim. Antalya Büyükşehir Belediyesi’ne ücretsiz verdiği bu hizmetten dolayı çok teşekkür ederim.” 
ŞEKER HASTALIĞINI SIFIRLADI 
Haşim İşcan Aile Eğitim Merkezi’nde görevli Diyetisyen İpek Öztaş, Sabahat Avcı ile 1.5 yıl önce serüvenlerine 115 kilo ile başladıklarını söyleyerek, “Danışanımız ilk geldiğinde şeker hastalığıyla ilgili bir başlangıç seviyesi vardı. Başlangıçta biraz tedirgindi ama bu serüvende başarılı bir sonuç aldık. Şeker hastalığıyla ilgili semptomlar geriledi ve sıfırlanma noktasına geldi. Kendisiyle gurur duyuyorum. Danışanlarımızın ilk olarak kan tahlillerini istiyoruz. Tahlillerini inceliyoruz. Kişinin kilosu, boyu, yaşamı ve yemek yeme düzeni hakkında kendilerinden bilgi alıyoruz. Kişilere nasıl doğru şekilde beslenebileceklerini öğretiyoruz” ifadelerini kullandı.

Benzer Haberler  Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Ramazan Bayramı ziyaretlerini gençlerle gerçekleştirdi

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın