Alibaba yapay zeka teknolojisini tanıttı

Abone Ol 

Çin’in başlıca teknoloji şirketlerinden Alibaba Group yapay zeka robotu ChatGPT’ye güç sağlayan teknolojinin kendi versiyonu olan yeni yapay zeka ürününü tanıttı ve teknolojinin yakın zamanda şirketin tüm aplikasyonlarına entegre edileceğini söyledi.

Alibaba yapay zeka teknolojisini tanıttı
Yazar : Tarih : Yorum Yap

Tongyi Qianwen isimli yapay zeka dil medeli, ürünün tanıtımı için çekilen videoda davet mektupları, Seyehat rehberi oluşturuyor ve alışveriş yapan kişilere alacakları kozmetik ürünler için kullacılara tavsiyelerde bulunuyor.

İlk aşamada Alibaba‘nın işyerinde mesajlaşma aplikasyonu olan DingTalk’a entegre edilecek olan Tongyi Qianwen, Toplantı notları almak, yazışma hazırlamak ve iş teklifi taslakları hazırlamak için kullanılabilecek. Tongyi Qianwen, Alibaba’nın sesli asistan ürünü Tmall Genie’ye de entegre edilecek.

”yaşama şeklimize büyük değişiklikler getirecek”

Alibaba CEO’su Daniel Zhang katıldığı canlı yayında bu teknolojinin ”Üretime, çalışma ve hayatımızı yaşama şeklimize büyük değişiklikler getirecek” dedi.

Alibaba’nın hisseleri, piyasa geneli yatay seyrederken Hong Kong işlemlerinde %1.5 yükseldi.

EDİT HABER

Benzer Haberler  Canon, bu yıl ikincisini gerçekleştireceği Women in Sales 'Satışta Kadın' Programı ile satış sektöründe kadınların daha başarılı olmalarının önünü açıyor
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi