A101’de satılan yumurtaların görüntüsü şoke etti

Binlerce şubesi bulunan A101’de satılan yumurtaların görüntüsü tartışma yarattı. Bir müşteri, yumurtaların kurtlandığını ifade ederek o anların görüntüsünü paylaştı. Türkiye’de binlerce şubesi bulunan market zinciri A101’de bir müşteri tarafından kaydedilen görüntü dikkat çekti. Bir müşteri, mağazada satılan yumurtaların kurtlandığını belirtti. O anları videoya alan vatandandaşın kaydettiği görüntüler şoke etti. Raf ömrü 28 gün olan yumurtaların üzerinde yumurtlama..

Yazar : Tarih : Okunma : 10 views Yorum Yap

Binlerce şubesi bulunan A101’de satılan yumurtaların görüntüsü tartışma yarattı. Bir müşteri, yumurtaların kurtlandığını ifade ederek o anların görüntüsünü paylaştı.

Türkiye’de binlerce şubesi bulunan market zinciri A101’de bir müşteri tarafından kaydedilen görüntü dikkat çekti.

Bir müşteri, mağazada satılan yumurtaların kurtlandığını belirtti. O anları videoya alan vatandandaşın kaydettiği görüntüler şoke etti.

Raf ömrü 28 gün olan yumurtaların üzerinde yumurtlama tarihi olmadığı iddia edildi.

Görüntüleri paylaşan “Gıda Dedektifi” adlı Twitter hesabının yöneticisi Musa Özsoy, şu ifadeleri kullandı:

“Üzerinde yumurtlama tarihi olmayan, tarih kaşesiyle son tüketim tarihi basılan, normalde raf ömrü 28 gün olan ama meçhule doğru yol alan yumurtalar. Böyle mevzuatın ve denetimsizliğin sonunda elbette bir kurtlanma oluyor. Yumurtalar değil, sistem kurtlanmış durumda.”

@Aykırı

Haberi paylaş
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi