45. İstanbul Maratonu tamamlandı

Abone Ol 

 15 yıldır yardımseverlik koşularına katılarak binlerce çocuğun nitelikli eğitim desteğiyle buluşmasını sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 45. İstanbul Maratonu’nda Cumhuriyet’in 100. yılına özel yürüttüğü “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasıyla binlerce çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturmak için bağış topladı. 5 Kasım’da tamamlanan maratonda 20 Kasım’a kadar bağış kampanyaları devam etti.

45. İstanbul Maratonu tamamlandı
Yazar : Tarih : Okunma : 23 views Yorum Yap

45. İstanbul Maratonu tamamlandı

Eğitim için Koştular, 3 Binin Üzerinde TEGV’li Çocuğa Destek Oldular

 15 yıldır yardımseverlik koşularına katılarak binlerce çocuğun nitelikli eğitim desteğiyle buluşmasını sağlayan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 45. İstanbul Maratonu’nda Cumhuriyet’in 100. yılına özel yürüttüğü “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasıyla binlerce çocuğu nitelikli eğitim desteğiyle buluşturmak için bağış topladı. 5 Kasım’da tamamlanan maratonda 20 Kasım’a kadar bağış kampanyaları devam etti. Adımlarını TEGV’li çocuklar için atan 680 koşucu 3 bin 194 çocuğun eğitim giderlerine destek oldu. 

 

“Bir Çocuk Değişir, Türkiye Gelişir” mottosuyla Cumhuriyet ilke ve değerlerine sahip, çağdaş nesillerin yetişmesi için Türkiye genelindeki etkinlik noktalarında nitelikli eğitim desteği sunan Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), 5 Kasım Pazar günü düzenlenen 45. İstanbul Maratonu’na katıldı. Cumhuriyet’in 100. yılına özel yürütülen kampanyada TEGV koşucularının attığı adımlar nitelikli eğitim desteğine dönüştü. Maraton kapsamında başlatılan ve yaratılan kaynağın Türkiye’nin dört bir yanındaki çocuklar için eğitim desteğine dönüştüğü “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim için Koşuyor” kampanyasına bağışlar 20 Kasım’a kadar devam etti. Maraton kampanyası sonunda 680 koşucu ve 5 bin 626 bağışçının desteğiyle 3 bin 194 çocuğun eğitimine katkı sağlandı.

Adımlar iyiliğe dönüştü

Cumhuriyetimizin 100’üncü yılına yakışır şekilde, “Yüzyılın Koşusu” sloganıyla coşkuyla gerçekleştirilen maratonda, TEGV koşucuları “Cumhuriyetin Yüzleri Eğitim İçin Koşuyor” kampanyasıyla çocuklar için attıkları adımlarını iyiliğe dönüştürdü. Parkurda oluşturulan koşucu destek noktalarındaki TEGV gönüllülerinin renkli kutlamalarıyla TEGV koşucuları Cumhuriyet’in 100. yılının coşkusunu bir kez daha yaşadılar. Yardımseverlik koşularındaki 15’inci yılını dolduran TEGV, maratonlar sayesinde yaratılan kaynakla binlerce çocuğun nitelikli eğitim desteğiyle buluşmasını sağladı.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Benzer Haberler  Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi, Türkiye'yi geleceğe hazırlamaya devam ediyor
edithaber (zarahaber58@gmail.com) Websitesi

İlk yorumu siz yazın